Autoportret słowem i obrazem.

Warsztaty kreatywno-rozwojowe dla dorosłych.

Zbliża się zima, czas kiedy natura zwalnia i zwraca siły do wewnątrz.

Zwolnij, aby usłyszeć i zobaczyć siebie.

Program:

Relacja ze sobą to najbliższa relacja jaką masz w ciągu całego swojego życia. Sposób w jaki siebie widzimy i traktujemy przejawia się we wszystkich relacjach – z najbliższymi, w rodzinie i pracy. 

Podaruj sobie czas, w którym się wzmocnisz, spotkasz z innymi i stworzysz własny portret wykorzystując dawną technikę fotograficzną – cyjanotypię.

Zapraszamy Cię na ten warsztat, jeśli:

  • chcesz mieć lepszy kontakt ze sobą,
  • potrzebujesz żyć bardziej w zgodzie ze sobą, masz chęć odetchnąć i zadbać o siebie,
  • brakuje Ci miejsca, gdzie bez stresującego oceniania możesz próbować, uczyć się i przeżywać emocje,
  • lubisz pracę twórczą,
  • tęsknisz za spędzaniem czasu bez pośpiechu, w przyjemności tworzenia,
  • cieszy Cię poznawanie nowych środków wyrazu artystycznego,
  • chcesz nawiązać znajomości i spędzić czas z ludźmi, którzy mają podobnie jak Ty.

Podczas warsztatów poznasz proces tworzenia cyjanotypu od przygotowania odczynników oraz podkładu do uzyskania ostatecznego efektu. Gotowy fotogram zabierzesz ze sobą do domu.

Tak jak warstwa światłoczuła potrzebuje czasu by stać się podkładem gotowym do utrwalenia obrazu, tak również potrzebują go myśli, odczucia i emocje towarzyszące podróży w głąb siebie, by odnaleźć swoje miejsce. Gdy to się stanie, będziemy gotowi stworzyć portret. Biorąc pod uwagę ten proces, przygotowałyśmy warsztat dwudniowy.

Nasze doświadczenie w prowadzeniu zajęć rozwojowych daje uczestnikom możliwość przyglądania się sobie i innym w bezpiecznej i nieoceniającej atmosferze.

Zapraszamy do wspólnej podróży w głąb siebie, zwiedzania wewnętrznego krajobrazu i wyrażenia go w starej technice cyjanotypii.

Prowadzące:

Anna Lis - Wsparcie w relacji

Jestem trenerką grup wsparcia, mediatorką w nurcie nvc, facylitatorką Somatic Experience oraz współzałożycielką Górskiej Wioski Edukacyjnej.

Pracuję z wykorzystaniem narzędzi m.in Porozumienia bez Przemocy oraz Somatic Experience. Wspieram w trudnych rozmowach, prowadzę zajęcia uczące komunikacji opartej na empatii i budujące kompetencje rodzicielskie.

W tym warsztacie będę towarzyszyć w podróży do środka na spotkanie ze sobą i zaproszę do kręgu.

Monika Śliwińska - wolontariuszka w Górskiej Wioski Edukacyjnej

Dyplomowana zielarka-fitoterapeutka, przewodniczka tatrzańska, przyrodniczka i pedagożka. 

Towarzyszę podczas pogłębiania relacji ze światem natury. Z wiedzy o roślinach korzystam także podczas farbowania tkanin barwnikami roślinnymi oraz metodą druku botanicznego. Zajmuje się również innymi technikami rękodzielniczymi w tym zdobieniem papieru i tkanin metodą cyjanotypii z użyciem motywów roślinnych. O swoich zainteresowaniach piszę w mediach społecznościowych Góry i Zioła.

Podczas warsztatów przeprowadzę przez proces tworzenia fotogramu metodą cyjanotypii.

Gdzie i Kiedy:

👉Warsztat w dwóch częściach odbędzie się 9. i 10. grudnia 2023r., w godzinach 10.00 – 13/13.30,

w klimatycznym Szałasie na Lipkach „Karpielowa Jata” w Zakopanem

Inwestycja i rezerwacja:

350 zł  – obejmuje 2 dni – minimum 6 godzin warsztatu kreatywno-rozwojowego, opiekę dwóch prowadzących, sprzęty i materiały niezbędne do wykonania autoportretu cyjanotypią.

Wydarzenie odbędzie się po zebraniu się grupy co najmniej 6 osób.

Liczba miejsc ograniczona. Aby zarezerwować miejsce należy zgłosić swoją obecność mailowo na adres edukacjapodhale@gmail.com do 6. grudnia 2023 r. i po potwierdzeniu na wysłany numer konta dokonać wpłaty zadatku w wysokości 150 zł.

Zapraszamy!