Rekrutacja

Jak zapisać dziecko do szkoły Górskiej Wioski Edukacyjnej?

Rekrutacja to proces kilkuetapowy, podczas którego wspólnie z rodzicami i dziećmi, chcemy upewnić się, czy mamy podobną wizję edukacji.

Do szkoły Górskiej Wioski Edukacyjnej przyjmujemy dzieci, które obowiązek szkolny spełniają w ramach edukacji domowej. Oznacza to, że dziecko formalnie zapisane jest w szkole systemowej, gdzie następnie zdaje egzaminy końcowe. Większość uczniów GWE zapisanych jest do Montessori Mountain Schools, dzięki czemu grupą udają się na egzaminy. Można jednak zapisać dziecko do dowolnie wybranej szkoły przyjaznej edukacji domowej.

Rekrutację na kolejny rok szkolny rozpoczynamy w marcu roku poprzedzającego. Informacje o otwarciu zapisów umieszczamy na naszej stronie internetowej oraz w mediach społecznościowych. Rekrutacja trwa do rozpoczęcia roku lub do momentu zapełnienia wolnych miejsc.

Pod koniec marca organizujemy również Dni Otwarte, podczas których można umówić się na spotkanie w Górskiej Wiosce Edukacyjnej i porozmawiać o szkole.

Zainteresowanych zapraszamy do:

Współpraca jest możliwa jeśli gotowe są na nią wszystkie strony – rodzice, dziecko oraz szkoła. Finalizacją całości procesu rekrutacji jest podpisanie umowy między rodzicami lub opiekunami i Stowarzyszeniem Rozwoju Podtatrza, którego częścią jest Górska Wioska Edukacyjna.

Dołącz do Wioski 🙂