Od potrzeb do edukacji leśnej

Jaka forma edukacji wynika z naturalnych
potrzeb i predyspozycji człowieka

Warsztaty dla dorosłych

Z warsztatu dowiesz się:

• Jakie są naturalne potrzeb i jakie znacznie mają one dla rozwoju dziecka.
  • Jakie znaczenie dla rozwoju mają: pożywienie, sen, słońce, poczucie bezpieczeństwa, brud.
  • Czy stres może być pożyteczny.
  • Czy motywacja zewnętrzna zawsze jest zła. Kiedy wyzwania są przyjemnością.
  • Czego oznaką jest odczuwanie przyjemności. Kiedy mózg jest kreatywny, a kiedy najsprawniej realizuje znane mu wzorce zachowań.
  • Dlaczego brudne dziecko to szczęśliwe dziecko i to nie tylko metaforycznie.

Prowadzący:

dr Borys Bińkowski

Tutor, autor, edukator. Jest doktorem Uniwersytetu Wrocławskiego. Specjalizuje się we wdrażaniu wiedzy naukowej o poznaniu człowieka (szczególnie psychologii empirycznej, neurobiologii i antropologii ewolucyjnej) w praktycznej edukacji (nie tylko szkolnej) i wspieraniu dzieci w ich rozwoju.

Warsztaty dla dzieci

W czasie, gdy rodzice są na warsztatach dzieci zapraszamy na zajęcia „Hura Błoto – zachwyć się błotem”.

Będziemy tworzyć gliniane dzieła sztuki i gotować w błotnej kuchni. Podążymy tropami dzikich zwierząt na koniec zabawimy się w błotne spa i przygotujemy ziołowe mydełka.

Prowadzące:

Joanna Wojciechowska
Hura Góra

Monika Śliwińska
Góry i Zioła

Przydatne info:

UBIÓR: Zajęcia realizujemy w naturze. Prosimy o odpowiedni strój, dostosowany do pogody i swobodnej zabawy
na zewnatrz oraz m.in do zabawy w błocie i z gliną.

WIEK DZIECI: 5-10 lat
*W przypadku dzieci w innym wieku prosimy o kontakt.

Gdzie i Kiedy:

👉DATA: 11.06.2022
⏰GODZ: 11:00 – 14:00
🗺️MIEJSCE: Suche 113, Hotel Tatra Góralski Wellnes & SPA

📥 ZGŁOSZENIA: edukacjapodhale@gmail.com

W zgłoszeniu prosimy podać nazwę warsztatu oraz liczbę uczestników (dorosłych i dzieci).

Liczba miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.

❗WSTĘP WOLNY

Beneficjent Stowarzyszenie Rozwoju Podtatrza Operacja pt. „Bliżej siebie bliżej natury” współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach PROW 2014-2020, Działanie Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER Instytucja Zarządzająca PROW 2014-2020.– Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Zapraszamy!